Pirmos pagalbos vaistinėlė (atnaujinta)

Informacija apie atnaujintos sudėties pirmos pagalbos vaistinėles

ATNAUJINTA 2022.11.08

2020 m. gruodžio 10 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasirašė įsakymą NR. V-2876 dėl atnaujintos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėlių vairuotojams (termino prątesimo įsakymą galite rasti ČIA).

Dėl karo Ukrainoje sutrikus gamybos ir logistikos procesams, šiuo metu rinkoje stebimas atnaujintos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinių trūkumas. Atsižvelgdama į tai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nusprendė atidėti terminą, iki kurio vairuotojai turėtų atnaujinti vaistinėles savo automobiliuose, iki 2023 m. liepos 1 d.

Verta paminėti, kad terminas pratęsiamas jau trečią kartą, pirmasis – nuo 2022 m. sausio 1 d. iki balandžio 1d. antrasis nuo 2022 m. balandžio iki 2023 m. sausio ir dabar jau iki liepos 1d.

Kam reikalinga pirmosios pagalbos vaistinėlė?

Beveik kas dieną per žinias girdime apie susižeidimus, avarijas ar kitas panašias nelaimes, o ką jau bekalbėti apie kilusį karą visai netoli mūsų sienų.. Ir kas blogiausia, kad žmonės yra linkę manyti, kad visos šios negandos vienaip ar kitaip juos aplenks. Bet mes niekada nežinome kas atsitiks šiandien ar rytoj, todėl rekomenduojame geriau būti pasiruošus ir po ranka (mašinoje, biure arba namuose) turėti pirmos pagalbos vaistinėlę.

Kas naujo atsiranda pirmos pagalbos vaistinėlėse?

Pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams ir geležinkelių transportui, atsiranda spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, turniketai (skirti arteriniam kraujavimui stabdyti), ir vienkartinė veido kaukė gaivinimui (dirbtinio kvėpavimo atlikimui).  Kaip nurodoma naujoje tvarkoje, vairuotojams nebūtinai reikės pirkti naujas vaistinėles. Senąsias jie galės papildyti reikalingomis priemonėmis.

Ar visiems reikia atsinaujinti vaistinėles?

Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau 2019 m. sausio 1d., tai vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį arba atnaujinti senąjį. SAM atkreipia dėmesį, kad vairuotojai, kurie įsigijo pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., gali tik papildyti savo vaistinėlių rinkinį 2 turniketais. Turniketus įsigyti galite mūsų el. parduotuvėje. Atmintinę kaip naudotis turniketais galite rasti SAM atmintinėje ČIA.

Kas sudaro atnaujintą pirmos pagalbos vaistinėlę?

 1. Sterilūs įvairių dydžių pleistrai – 10vnt
 2. Pleistras (ruloninis) – 1vnt
 3. Sterilus spaudžiamas tvarstis, sterilus padelis 15cm x15cm, tvarstis 15cm x 180cm – 1vnt
 4. Nesterilus tvarstis – 5vnt
 5. Palaikomasis trikampio formos tvarstis – 2 vnt
 6. Pirmosios pagalbos žirklės – 1 vnt
 7. Speciali antklodė, skirta paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį 130cm x 210 cm – 2 vnt
 8. Sterilus žaizdų tvarstis 10cm x 10cm – 10 vnt
 9. Vienkartinės med pirštinės (komplektais) – 2 vnt
 10. Vienkartinės pirmosios pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti – 2 vnt
 11. Vienkartinis šalčio maišelis – 2 vnt
 12. Turniketas, skirtas stipriam kraujavimui galūnėse stabdyti – 2 vnt
 13. Atmintinė – pirmosios pagalbos teikimo aprašymas – 1 vnt
 14. Turniketo naudojimo instrukcija – 1 vnt

Kur įsigyti pirmosios pagalbos vaistinėlę?

Atnaujintas pirmosios pagalbos vaistinėles galite įsigyti bet kurioje vaistinėje, arba mūsų elektroninėje parduotuvėje e-skirgesa.lt su pristatymu visoje Lietuvoje jums patogiu būdu. O dėl didesnio kiekio kreiptis: dressing@skirgesa.lt arba telefonu +370 612 34059.

Pasidalinkite su draugais

Facebook
Twitter
LinkedIn
El. paštu

Apsilankykite mūsų el. parduotuvėje dabar

Nepamirškite - būdami mūsų klientais, keldami klausimus ir reikalavimus, padedate mums tobulėti!

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su skirgesa.lt privatumo politika. Daugiau apie privatumo politiką.